Lékařem v Německu

Home / Lékařem v Německu

Výhody práce v Německu:

Výborné pracovní podmínky

Atmosféra na pracovišti, pracovní kolektiv a další podmínky jsou nesrovnatelně lepší než v českém prostředí. Místní němečtí lékaři zde přijímají své nové české a slovenské kolegy velmi přívětivě a ohledně jazykové bariéry jsou ke svým novým kolegům tolerantní a ohleduplní.

Finanční důvody

Sekundární lékaři dostávají základní plat přibližně 4500 Euro btto měsíčně. Odborní lékaři dosáhnou přibližně na 5500 Euro btto měsíčně a více. Základní plat neobsahuje příplatky za služby, které základní měsíční plat ještě navýší.

Vysoká úroveň klinik

Můžete očekávat příjemné prostředí a technické vybavení klinik na velmi vysoké úrovni.

Nová zkušenost

Naučíte se dobře cizí jazyk a získáte neocenitelnou praxi, která Vás ve Vaší kariéře posune dál. Budete-li se chtít vrátit poté zpět do Čech, budete mít více než dveře otevřené.

Další vzdělávání

Další studium či získání atestace v Německu je možné a zaměstnavatelem podporované.

Zprostředkováváme pouze ty německé kliniky, které mají tzv. Weiterbildungsbefugnis, oprávnění k dalšímu vzdělávání a k přípravě na atestaci. Máme smlouvy s klinikami, které další vzdělávání sami umožňují, případně ve spolupráci s jinými klinikami.

Nedaleko domova

Pokud byste o práci lékaře v zahraničí uvažovali, Německo je z hlediska dostupnosti a vzdálenosti od domova asi tím nejvhodnějším řešením. Nabízíme místa na klinikách, které jsou blízko českým hranicím.

Základní předpoklady pro práci v Německu:

Zájemci předkládají mezinárodně uznávaný certifikát o znalosti němčiny alespoň na úrovni B2. Současně je třeba, aby uchazeči o aprobaci složili jazykovou zkoušku, tzv. Fachspracheprüfung i z odborné němčiny na úrovni C1. Tato zkouška se skládá ze tří částí, simulovaného rozhovoru s pacientem, sestavení lékařské zprávy a odborné konzulace s lékařem.

Pro více informací nás kontaktujte zde.